asos, asos 2015, dotacja, dziecko, FIO, fio 2015, fundusze, grant, ministerstwo pracy, MOPS w Radomsku, mpips, pogotowie lekcyjne, pomagajmy razem, pomoc społeczna, stowarzyszenie na rzecz dzieci, świetlica, UM Radomsko, Urząd Miasta Radomsko, warsztaty artystyczne, warsztaty filmowe, radomsko, dąbrowa górnicza, CAL, c.a.l, warsztaty kulinarne, warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne

W dniach 21,22 i 23 września 2018r. Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy Razem” przy współpracy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizowało trzydaniową wycieczkę dla radomszczańskich seniorów i dzieci pn. „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”.

Jak wynikało z rozmów z seniorami wielu z nich w ciągu swego całego życia widziało bardzo niewiele i było w niewielu miejscach. Są wśród mieszkańców osoby, które nie widziały polskiego morza, polskich gór czy to Tatr czy Beskidów. Wycieczka do Wisły była zatem pomysłem na zniwelowanie tych deficytów, przy jednoczesnym prowadzeniu działań integracyjnych na rzecz radomszczańskich seniorów.P1190015 (Small)P1190022 (Small)P1190033 (Small)P1190035 (Small)P1190234 (Small)P1190151 (Small)P1190317 (Small)P1190254 (Small)

Pierwszego dnia wycieczkowicze odwiedzili Wadowice, gdzie zwiedzili Muzeum – Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Skosztowali też „papieskiej kremówki” i spacerowali po wadowickim rynku. Następnie udali się do Inwałdu i zwiedzili Park Miniatur. W godzinach popołudniowych dotarli do Wisły.

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu miasta i okolic oraz na integracji. W godzinach wieczornych uczestników zaproszono do wspólnego grillowania przy muzyce na żywo, a następnie do zabawy tanecznej w rytm największych przebojów.

Ostatniego dnia wycieczkowicze zwiedzili Muzeum Koronki – Izba Pamięci Marii Gwarek w Koniakowie oraz Bacówkę – Kolyba na Szańcach.

Podczas wyjazdu uczestnikom zapewniono: ubezpieczenie, transport autokarem, noclegi w Wiśle wraz z wyżywieniem, suchy prowiant w czasie przejazdów, bilety wstępu.

Podczas wyjazdu panowała bardzo przyjazna i wesoła atmosfera!

Dziękujemy seniorom za wspólny wspaniały wyjazd!

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.