asos, asos 2015, dotacja, dziecko, FIO, fio 2015, fundusze, grant, ministerstwo pracy, MOPS w Radomsku, mpips, pogotowie lekcyjne, pomagajmy razem, pomoc społeczna, stowarzyszenie na rzecz dzieci, świetlica, UM Radomsko, Urząd Miasta Radomsko, warsztaty artystyczne, warsztaty filmowe, radomsko, dąbrowa górnicza, CAL, c.a.l, warsztaty kulinarne, warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne

14 listopada 2017 r. w „Pogotowiu Lekcyjnym” było gwarno, tłoczno i wesoło. Teatr „Magiczna 6” wystąpił z kolejnym spektaklem.

Fragmenty klasycznej powieści F. H. Burnett zostały fantastycznie zagrane przez młodych aktorów.

Mała Mary Lennox i furtka do tajemniczego ogrodu wprowadziły wykonawców i widzów w inny, nieznany świat.

Reżyserem spektaklu była p. Anna Szczerbińska, która kilka lat wcześniej wraz z dziećmi ten teatr założyła. Nad wspaniałą scenografią pracowali wszyscy, pomagali wychowawcy, nieoceniona p. Terenia, pomagały dzieci oraz rodzice, dzięki którym mali wykonawcy tak wspaniale wyglądali. Przyznać trzeba, ze praca nad spektaklem trwała dość długo, ale sukces wynagrodził wszelkie trudy.

Rodzice i dziadkowie mieli szansę obejrzeć swoje pociechy w akcji i zobaczyć, jak zdolne są ich dzieci. Po spektaklu można było zobaczyć wzruszenie na twarzach dorosłych i usłyszeć wiele ciepłych słów.

Oprócz rodziców i dziadków małych artystów gośćmi byli też nauczyciele z radomszczańskich szkół – m.in. z ZSG nr 3 i II LO. Słodki poczęstunek dopełnił całości miłego spotkania. Mogliśmy lepiej się poznać, porozmawiać o problemach i talentach, jakie drzemią w małych aktorach, jak się angażują, jak sami wychodzą z inicjatywą. Kolejnym pomysłem teatru „Magiczna 6” są jasełka.

Pani Ania Szczerbińska współpracuje ze stowarzyszeniem od kilku lat a w bieżącym roku prowadzi zajęcia teatralne w ramach projektu „Znajdź swoją orbitę”.

DSC07861 (Small) DSC07873 (Small) DSC07875 (Small) DSC07887 (Small)

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.